Srđan Blagojević posle poraza od AEK-a poslao poruku Grobarima: Imamo najmlađi tim u Evropi

Fudbaleri Partizana poraženi su kao gosti od kiparskog AEK-a rezultatom 1:0 u prvom meču prvog kola kvalifikacija za Ligu Evrope, a trener Srđan Blagojević može da bude zadovoljan rezultatom, jer su crno-beli mogli da pretrpe ubedljiv poraz i da već na Kipru sve bude rešeno kada je prolaz dalje u pitanju.

10 Jul, 2025
Blog Image

Foto: FK Partizan

Nakon meča, Srđan Blagojević je za kamere Arena Sport televizije izneo prve utiske i istakao da su uslovi za igru bili veoma teški.

"Jako teški uslovi za igru, teži od onoga što smo očekivali, bilo je jako teško adaptirati se na ove uslove. Ovo je daleko od naše najbolje igre, siguran sam da u Beogradu, uz naše navijače i našu mladu ekipu, koja je, ja sam ubeđen najmlađa u Evropi, da ćemo moći da uđemo u otvorenu borbu za prolaz dalje."

Upitan je Blagojević da li je ovaj poraz prihvatljiv, s obzirom na viđeno na terenu.

"Nijedan poraz nije prihvatljiv za Partizan, ali s obzirom na situaciju na terenu, kakve su oni prilike imali, vremenske prilike, na koje smo se teško adaptirali, ajde da kažemo da je aktivan rezultat" istakao je trener fudbalera Partizana.

Poručio je na kraju da ne žali za propuštenim šansama na ovom meču.

"Ne žalim ni za čim, verujem da ovo što smo pokazali, da to nije naše najbolje izdanje i da možemo da budemo i bićemo bolji u Beogradu. Pozvao bih navijače da u velikom broju dođu na stadion i pomognu nam u ovoj teškoj situaciji", zaključio je Srđan Blagojević. 

Milošević: Žao mi je što nisam i tu loptu odbranio

Jako je loše izgledao tim trenera Srđana Blagojevića na utakmici kvalifikacija za Ligu Evrope koju je AEK u Larnaki dobio rezultatom 1:0, i pravo je čudo kako su crno-beli izgubili samo minimalnim rezultatom. Za to je zaslužan golman Partizana Marko Milošević.

"Nažalost, nedovoljno za povoljan rezultat, žao mi je što nisam i tu loptu odbranio. Vidimo se za sedam dana u Beogradu, pred našim navijačima, kojih je bilo i ovde u velikom broju i pružili nam veliku podršku, koja nam je značila u ovim teškim uslovima. Siguran sam da ćemo u Beogradu biti mnogo bolji", rekao je Milošević i dodao:

"Mislim da mladim igračima fali malo iskustva, da budu hladne glave u tim situacijama, ali video sam ogroman kvalitet, verujem u njih i bićemo sigurno bolji za sedam dana, kada ispravimo greške koje ćemo analizirati",  zaključio je golman Partizana.

Revanš meč igraće se sledećeg četvrtka od 21 čas na stadionu Partizana.