Predsednik Aleksandar Vučić izjavio je danas da je pobeda liste SNS na lokalnim izborima u Zaječaru i Kosjeriću čista kao suza i naglasio da ne postoji prigovor nijednog opozicionog posmatrača odnosno člana biračkog odbora ni na jedan zvanični zapisnik.
- Ni jedan prigovor nisu podneli ni na jedan jedini zvanični zapisnik. Imali ste 69 zapisnika u Zaječaru, 29 zapisnika u Kosjeriću. I ni na jedan ne postoji nikakva primedba ni jednog člana biračkog odbora - rekao je Vučić gostujući na RTS u emisiji Oko.
Predsednik Vučić izjavio je večeras da će svi koji su napali novinare u Zaječaru i Kosjeriću biti uhapšeni i odgovarati za to, jer dolazi vreme odgovornosti.
Vučić je rekao da ono što se dogodilo sinoć i preksinoć u Srbiji, nije se događalo 30 godina, a odnosi se na ono što se događalo novinarki Informera Branki Lazić u Zaječaru, a posebno novinardki tog medija Dragani Ćendić u Kosjeriću.
"Dragana, žena 30 godina, ima 50 kilograma težine, udarana je pesnicama i šamarima. Nikada nije upoznala u životu svoga oca, i nikad je niko nije tukao u životu, dok nisu došli oni da je tuku, samo zato što je radila svoj posao", rekao je Vučić za Javni servis.
Vučić je naveo da će svi, kako je rekao, batinaši biti pohapšeni i odgovaraće za zlodela koja su počinili.
"Dolazi vreme odgovornosti", rekao je predsednik.
Dodao je da kada je novinar N1 muškarac napadnut, samo što mu je neki drugi muškarac uzviknuo "bu", RTS i svi su tražili da se taj uhapsi.
"Niko nije bio prebijan, samo novinari Informera, ama baš niko, niko nijenad udarac nije preživeo samo novinari Informera. Sve smo to mogli da vidimo na vašoj televiziji, osim onoga što se desilo", dodao je Vučić.
Vučić je rekao da ne može da razume da postoje muškarci koji se iživljavaju nad ženama, sve dok nije video scene iz Zaječara i Kojserića.
"Nikada nisam mogao da poverujem da postoje ljudi koji svoju snagu, moć i hrabrost dokazuju tako što tuku žene. I sada sam to mogao da vidim, i moram da kažem zbog Dragane i svih žena u Srbiji da će svi batinaši biti pohapšeni i dolazi vreme odgovornosti", rekao je on.
Pozvao je sve ljuge koji misle drugačije da sednu i razgovaraju i sa ljudima iz vlasti i međusobno i da se problemi rešavaju dijalogom, da se rešavaju istinom, a ne lažima.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić kaže da ne postoji bojazan od otkaza zbog rasta minimalca jer ima 95.000 ljudi koji primaju minimalac, pri čemu 7.000 u državnoj službi.
"Blokaderi kada govore o povećanju minimalca, žale poslodavca, a kada je minimalac isti, tada žale zaposlene. Šta god da uradite uvek ste krivi", rekao je predsednik Vučić gostujući na Javnom servisu.
114 zemalja se prijavilo za EXPO. Ne možete da uložite u Nacionalni stadion a da vams e vrati za 5 ili 10 godina, to je nemoguće. Ali kao ozbiljan država vi to morate da posedujete. Za nas EXPO samo Beograd. Za nas je to i izgradnja železnice od aerodroma do centra grada. Sve su nam uništili u prethodnim mesecima, ali videćete novo lice naše zemlje! Ta pruga će ići dalje ka Obrenovcu. Za nas je Ekspo i gradnja auto-puteva širom Srbije. Za mene nije Srbija samo Beograd, već od Prokletija do Subotice. Izdvajamo veliki novac za javne investicije. Upravo smo danas obavljali razgovore oko Banatske pruge jer smo stali zbog blokadera. Hoću da ljudi u Opovu dobiju novu prugu. Ja uživam u tome zato što mi je to život. Znam svaki kilometar svakog mesta u Srbiji, a neko uživa u tome da kritikuje svoju zemlju, pogotovo kad raste - istakao je Vučić.
"Mi brinemo da uvek napravimo najbolju meru. Mi uvek pomažemo i trudimo se da podižemo minimalac. Danas imamo manji procenat nezaoposlenosti nego mnoge zemlje EU. Recimo u fabrici 'Stelantis' u Kragujevcu, ove godine će stotinu hiljada vozila da prozivedu, a potrebno nam je oko 1000 radnika i ne možemo da ih pronađemo u našoj zemlji, da ne uvozimo ljude iz Indije i Turske. Kod nas ne postoji nedostatak posla nego višak zahteva za zapošljavanjem. Uspećemo i tu vrstu klime da podstaknemo, da učimo sve više o veštačkoj inteligenciji, da obavljamo i zanatske radove", dodao je Vučić.
Poručuje da ćemo "imati problem zbog jezivih blokada".
"Ali uspećemo sve da nadoknadimo, penzije će rasti brže nego plate, daću sve od sebe pre 1. januara. Prvog decembra smo promenili, a ja ću pokušavati i probati da bude i mesec ranije u zavisnosti od prilika. Meni je važnije kako će nas penzioner da živi nego šta će da kaže fiskalni savet. Kada su to penzioneri dobili za dve godine 45% povećanje? A kad im je za dve, tri godine cena hrane porasla za 45% kumulativno? Cena hrane im nije porasla za toliko nikada i nije ni sada porasla za toliko. Ali to vam je, kako da vam kažem, dobar trik sa N1, što bih rekao Paja Vujisić, 'je li ti to štos iz Minhena?' Poštovani građani, da znate, u poslednjih 12 godina povećane su plate za gotovo 300%. A ukupna inflacija je svega 96% u 12 godina. Samo da to ljudi imaju u vidu", rekao je Vučić i dodao:
"Pričam o ukupnoj inflaciji, jer možete da merite samo ukupnu inflaciju, a u ovoj zemlji niko nije gladan. A ponajmanje su gladni oni koji jedu neke trave svaki dan i ne kupuju ni meso, ni bilo što drugo, pošto su nam te trave najskuplje danas. A svi drže dijetu, a bacimo hiljade i hiljade tona hrane svakog dana. Bezveze, pričate priču koju sami znate da je bezveze, ali eto da bi se N1 dokazao da je uspeo u životu".