Ministarka rudarstva i energetike Dubravka Đedović Handanović razgovarala je u Vladi Srbije sa ambasadorkom SR Nemačke u Srbiji Anke Konrad i direktorom Nemačke razvojne banke (KfW) za jugozapadnu Evropu i Tursku Klausom Milerom o saradnji na tekućim projektima u oblasti energetike i planovima za dalja ulaganja u obnovljive izvore energije i unapređenje energetske efikasnosti.
Đedović Handanović je istakla značaj klimatskog partnerstva sa Nemačkom i zahvalila na doslednoj podršci koju ta zemlja pruža Srbiji u modernizaciji energetskog sektora, saopštilo je ministarstvo.
"Zahvalni smo nemačkoj vladi i razvojnoj banci KfW na kontinuiranoj podršci u različitim podsektorima energetike, od daljinskog grejanja i energetske efikasnosti, do razvoja novih kapaciteta iz obnovljivih izvora energije. Srbija i Nemačka imaju konstruktivan i intenzivan dijalog koji daje konkretne rezultate, u skladu sa našim ambicijama i reformskim ciljevima u energetici i u narednom periodu planiramo produbljivanje saradnje kroz nove projekte”, rekla je ministarka.