U svečanoj sali Gradske kuće upriličena je dodela poklon paketa sa opremom za novorođenčad, roditeljima dece koja su na svet došla u periodu od 1. oktobra do 31. decembra prošle godine.
izvor/foto:kikinda.org.rs
Svečanosti su prisustvovali gradonačelnik, Mladen Bogdan i Melita Gombar, članica Gradskog veća, koji su uručili 123 bebi-paketa. Osim ove mere populacione politike, lokalna samouprava izdvaja sredstva i za prvorođeno i drugorođeno dete, Pokret za decu "Tri Plus", pomoć podrške parovima koji prolaze kroz proces vantelesne oplodnje, za pomoć nezaposlenim porodiljama, kao i za podršku radu Škole za trudnice.