Popović je u polufinalu muva kategorije (do 50 kg) pobedio jednoglasnom odlukum sudija (5:0) rivala iz Mađarska – Lasla Papaia.
Pavle Popović u finalu Foto: BSS
Prošlogodišnji juniorski prvak Erope (EUBC u Novom Pazaru) u prvoj omladinskoj (U19) sezoni boksovanja postiže zapažene rezultate. Minulog vikenda Popović je na turniru u Sarajevu osvojio bronzanu medalju pobedom u ringu, a sada je u Subotici plasmanom u finale, osigurao bar srebrno odličje.
Popović će u nedelju da se bori za zlato protiv Irhana Dava Iusema iz Rumunije, koji se voljom žreba našao u finalu, pošto je odziv na ovaj nekada popularan omladinski turnir, ove godine bio neočekivano slab, sa svega 43 boksera i bokserke iz šest država.
Mladi Lozničanin, bokser BK Konstantn, danas je jedini od srpskih predstavnika zabeležio pobedu u ringu, što baš i nije ohrabrujuće, ali je očigledno i splet okolnosti. U dve borbe su naši predstavnici službenim rezultatima stigli do pobede, jer je BK Sombor povukao svoje takmičare sa turnira.
Tako su Edin Musić (do 60 kg) i Vuk Milenković (do 90 kg) ušli u finale bez kapi prolivenog znoja, a veliko je pitanje da li bi to ostvarili borbom u ringu protiv Nikole Bogatinoskog i Veljka Ristića, aktuelnih omladinskih reprezentativaca i šampiona države.
Razlog povlašenja Somboraca sa turnira u Subotici obrazložio je prvi trener kluba, Stojan Knežević:
„Zakasnili smo na merenje u sredu nekih desetak minuta. Delegat turnira iz Engeske nije dozvolio naknadno merenje, mada su mi organizatori prvobitno obećali da će da puste naše predstavnike. Preuzimam odgovornost, moja je greška zbog kašnjenja. Ali, nije bilo fer od organizatora da mi prethodno obećaju da će deca moći da se izmere. Odvešću decu na turnir u Mađarsku, počektom jula“.
Danas je u polufinalu u meču velter kategorije (do 65 kg) bokser Radničkog iz Kragujevca Matija Velić poražen od Florina Ulmanua iz Rumunije preglasavanjem sudija – 3:2. Da je bilo obrnuto, ne bi bilo nerelano, mada je i ovakva odluka sudija razumljiva, jer je meč bio veoma izjednačen.
Za razliku od momaka, koji su danas imali polovičan učinak u ringu, ne računajući pobede bez borbe, naše devojke su u današnjim finalima doživele poraze, sve tri od rivalki iz Mađarske, pa su morale da se zadovolje srebrnim medaljama.
Jelena Juroš (do 51 kg) je izgubila prekidom borbe u drugoj rundi od Patricie Patrimen, rivalke koja je proglašena najboljom bokserkom turnira. Žofija Kiš (do 57 kg) je savladala sudijskim preglasavanjem – 3:2 Jovanu Devetaković, dok je Ester Toro jednoglasnom odlukom arbitara – 5:0, pobedila Dunju Vuksić.
Finalne borbe, omladinaca u nedelju 28. juna počeće od 17.00 časova. Na programu će da bude devet mečeva.