U organizaciji Filo centra Novi Sad, u nedelju,28. juna na Fruškoj gori, biće održana Filozofska šetnja. Reč je o događju , koji spajajući šetnju sa razmenom ideja, predstavlja jedinstvenu formu filozofske prakse u kojoj se dijalog odvija u pokretu – u prirodi, kroz šetnju, u ritmu koraka i disanja.
Na Fruškoj gori će , u vikendu pred nama , biti organizovan jedinstven događaj. Reč je o filozofskoj – filo- šetnji, koja predstavlja ,nesvakidašnju , formu filozofske prakse u kojoj se dijalog odvija u pokretu – u prirodi, kroz šetnju, u ritmu koraka i disanja.
Filozofska šetnja, spaja šetnje kroz prirodu sa razmenom ideja. Inspirisana je antičkom tradicijom – Sokrat je vodio razgovore hodajući atinskim ulicama, a Aristotel je predavao šetajući sa učenicima.
Program- Filozofske šetnje- , koje organizuje Filo centar Novi Sad, jedinstven je u našoj zemlji.
U nedelju , 28. juna , na obroncima Fruške gore, na Popovici, u organizaciji Filo centra Novi Sad, imaćemo priliku da , kroz druženje i razgovor, uživamo u još jednoj filo šetnji. Za filozofsku šetnju , nikakvo predznanje nije potrebno, samo želja i volja za druženjem, razgovorom i uživanjem u prirodi. Pridružite se filozofskoj šetnji, – možda nećete naći sve odgovore, ali ćete, sigurno, koračati u dobrom pravcu.