Na konferenciji za medije u Gradskoj kući, najavljen je nastavak realizacije programa „ Biciklom za zeleni Novi Sad“. Grad Novi Sad je , iz budzeta, obezbedio više od 22 miliona dinara za podršku građanima pri nabavci bicikala.
Grad Novi Sad, nastavlja sa podrškom građanima za nabavku bicikala! Grad je, iz budžeta , za ovu namenu, obezbedio više od 22 miliona dinara. Do 1.500 Novosađana , ove godine, imaće priliku da dobije subvenciju u iznosu od 15.000 dinara za kupovinu novog bicikla u okviru akcije „Biciklom za zeleni Novi Sad“, koju realizuje Gradska uprava za zaštitu životne sredine u saradnji sa udruženjem „Srbija EPIK“. Pravo učešća imaju sva punoletna lica sa prebivalištem na teritoriji Grada Novog Sada, a prijave će se podnositi od 1. jula u 12 časova do 3. jula 2026. godine u 12 časova.
Zastupnik udruženja „Srbija Epik“ Nemanja Vajs, istakao je da je velika čast što ovo udruženje ima priliku da i ove godine realizuje projekat zahvaljujući kojem će se novi bicikli naći na ulicama Novog Sada.
Grad Novi Sad, kontinuirano ulaže u razvoj biciklističke infrastrukture kroz izgradnju, rekonstrukciju i održavanje staza, kao i kroz razvoj pratećih sadržaja poput parkinga za bicikle i sistema za iznajmljivanje bicikala. Grad Novi Sad je 2021. godine , prvi u Srbiji, pokrenuo program subvencionisanja kupovine bicikala.
Prema podacima Gradske uprave za zaštitu životne sredine, interesovanje građana za program je izuzetno veliko, a cilj je da se dodatno podstakne korišćenje bicikla kao ekološki prihvatljivog vida prevoza i doprinese daljem razvoju održive mobilnosti u gradu. Sve informacije o programu i Javnom pozivu dostupne su na sajtu Gradske uprave za zaštitu životne sredine www.environovisad.rs , kao i na sajtu udruženja „Srbija Epik“ www.zeleninovisad.com . Članica Gradskog veća za ekologiju, energetsku efikasnost i zaštitu životne sredine Vanja Petković , pozvala je sve Novosađane da se prijave u predviđenom roku, i da iskoriste priliku da budu deo programa koji doprinosi zdravijem i zelenijem gradu.